Blog

Řešení detekce plynu pro všechna prostředí bateriových místností

Monitorování bateriových místností

Místnosti a stanice pro nabíjení baterií jsou obvykle určeny k dobíjení velkého množství olověných baterií. Protože vedlejším produktem procesu nabíjení je vodík (H), je rozumné nepřetržitě monitorovat nebezpečné úrovně konkrétního plynu H2. Vodík se ve vzduchu stává výbušným při úrovních 4% objemu ve vzduchu, takže v uzavřených oblastech může být problém zajistit deaktivaci nabíjecího systému a povolit potřebné větrání.

Naše systémy monitorování plynu v bateriové místnosti dokážou identifikovat problémy s nabíjecím procesem a také pomohou definovat, která oblast v místnosti nebo stanici je problematická. Jelikož je vodík lehčí než vzduch, je důležité pokrýt horní část místnosti nebo stanice, takže pokud by koncentrace (H) stoupala, naše snímače ji rychle identifikují a můžeme okamžitě upozornit, že vzniká výbušná atmosféra. Máme také certifikaci IECEx, takže si můžete být jisti, že vyhovujeme veškeré potřebné právní legislativě a předpisům, a proto lze naše detektory instalovat v nebezpečných oblastech.

Monitorované bateriové místnosti

  • Prostory pro skladování baterií
  • Místnosti pro nabíjení baterií
  • Stanice pro nabíjení baterií
  • Prostor pro baterie vysokozdvižného vozíku
  • Elektrárna na baterie
  • Obchod s bateriemi

Protokolování dat a ústředny

Rovněž protokolujeme a zaznamenáváme všechna historická data, abychom zajistili plnou vykazovatelnost, což vám umožní diagnostikovat, pokud je konkrétní část procesu nabíjení chybná. K dispozici jsou také ústředny, které pokrývají malé systémy 4 snímačů až po sofistikovanější systémy 250 snímačů. Všechny naše ústředny mají vnitřní paměť pro uchování historie alarmů pro diagnostiku trendů. Všechny naše ústředny a snímače lze připojit k audiovizuálním indikátorům, jako jsou sirény a majáky, které mohou být také součástí řešení.

Lokalizované displeje a výstupní připojení pro datová rozhraní

Naše detektory nabízejí lokalizované čtení z intuitivní LCD obrazovky umístěné na detektoru a také poskytujeme mnoho výstupů, které umožňují úplnou integraci systému do vašeho systému SCADA/DCS nebo monitorovacího systému alarmů. Můžeme snadno začlenit naše vizuální a zvukové indikátory, které jsou pokryty naší řadou sirén/majáků. Máme všechny hlavní komunikační protokoly, jako jsou digitální, analogové, sériové, modbus a ethernet, které lze připojit k vašim novým nebo stávajícím monitorovacím systémům daného pracoviště. Zajišťujeme, aby naše systémy nepřetržitě sledovaly objemové, absorpční a plovoucí bateriové fáze.

Odborný požadavek
* Požadované pole
Tento web je chráněn reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google
Zpětná vazba
* Požadované pole
Tento web je chráněn reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google