Reference


Detektory DEGA byly v průběhu let 1990 až 2011 dodány více než 3700 zákazníkům v ČR i v zahraničí pro aplikace v různých oblastech průmyslu, zemědělství, energetiky, dopravy i občanských služeb. Pro potvrzení významu systému DEGA lze uvést několik referencí aplikací napříč různych oborů průmyslu:

Dalkia Česká a Slovenská republika

logo-dalkia

Detekční systém DEGA jsou pravidelně instalovány ve Vašich provozech již více než 15 let (a do dnešního dne jsou pravidelně servisovány) – jako poslední významné akce můžeme uvést:

 • Divize Ústí nad Labem , Detekce plynů v zauhlování a kotlů
 • Divize Karviná , závod ZDS, detekce plynů pro kotle K1,K K4, K5, K6, K7, K8
 • Divize Pha, rekonstrukce a servisování více než 200 kotelen

ČEZ, a.s.

logo-cez

Detekční systém DEGA jako první s tuzemních detekčních systémů se prosadil i v nejvýznamnější energetické společnosti České republiky a to v detekcích:

 • Elektrárna Mělník - Detekce vodíku a čpavku
 • Elektrárna Prunéřov 1 - Detekce vodíku
 • Elektrárna Prunéřov 2 - Detekce vodíku
 • Elektrárna Dětmarovice - přenosné detekční systémy
 • Elektrárna Počerady - přenosné detekční systémy a detekce vodíku

ŠKODA AUTO a.s.

logo-skoda

Detekční systém DEGA je již více než 15 let hlavním dodavatelem detekčních systémů všech závodů ŠKODA AUTO v České Republice.

 • Závod Mladá Boleslav
 • Závod Kvasiny
 • Závod Česana

V závodech je instalováno více než 200 detekčních systémů od detekce zemního plynu, přes benzínové páry až po detekci speciálních plynů (freonů , HFO atd.)

IVECO Vysoké Mýto a.s.

logo-iveco

V roce 2011 byla naší společnosti ve sdružení provedena největší inaplikace detekčního systému zemního plynu v ČR - detekce CH4 ve všech třech závodech spol.IVECO CZECH REPUBLIC s.r.o.

Bylo instalováno více než 100 detekčních systémů!

Robert Bosch, spol. s.r.o. - České Budějovice

logo-bosch

Významní výrobní společnost s vlastním oddělením vývoje a výzkumu, včetně zkušebny pro dlouhodobé zkoušky , kde jsou i umístněné detekční systémy na speciální plyny, které jsou rozděleny do čtyřěch detekčních celků.

Heineken Česká Republika, závod Starobrno

logo-heineken

Pivovarnický a potravinářský průmysl je jedním ze základních odvětví ,kde dochází k aplikací našeho systému detekce plynů a par. Detekce Amoniaku a CO2 zabezpečuje bezpečnost při výrobě a spracovávání piva. Celkový systém detekce a jeho vyhodnocení s následnou signalizací využívá efektivní ochranu osob.




Masokombinát ZŘUD Polička

logo-zrud

ZŘUD - Masokombinát Polička, a.s. navazuje na více než 100letou tradici masné výroby v Poličce. Komplexní detekční systém DEGA s vizualizací na Velíně byl instalován během rekonstrukce v roce 2010. Detekční systém zajišťuje detekce zejména čpavku (amoniaKu) ve více než 60 detekčních systémech.

Procházka spol. s r.o.

logo-devro

Výrobce a dodavatelem masných výrobků s výrobním závodem v Roudnici nad Labem je vybaven spolehlivým s více než 70 detekčními systémy. Systém detekce úniku čpavku (amoniaku).

 

Multifunkční hala O2 Aréna

foto-o2-arena

Prokázala své kvality při MS v ledním hokeji v Praze. Dodavatelem systémů pro detekci různých plynů a par byla naše společnost. Byla realizována detekce CO, detekce freonu a čpavku ve vzduchu i v chladící vodě) a detekce CO2 v potravinářském zázemí. Systémy detekce plynů byly připojeny na nadřazené systémy měření a řízení, jejichž prostřednictvím provádějí řízení technologie haly.

ČEZ Aréna Ostrava

foto-cez-arena

Další referencí v oblastí zimních stadionů je detekce hlídání čpavkového hospodářství v multifunkční aréně ČEZ ARÉNA OSTRAVA.
Součásti detekce je i speciální vyhodnocení detekce v nadřazeném vizualizačním softwaru zajišťující komplexní přehled o celém stavu technologie chlazení.

 

KV Aréna Karlovy Vary

foto-kv-arena

Při rozsáhle rekonstrukci moderní haly KV ARÉNA naše společnost přispěla rozsáhlou instalací pro detekce plynů v technologii chlazení (únik čpavku/amoniaku do vzduchu a do vody) tak i detekci oxidu uhelnatého (CO) v podzemních garážích.



Shopping centrum Eden (Praha)

foto-eden

Naše společnost jako záruka kvality přispěla systémem nebezpečných plynů a par DEGA k zabezpečení polyfunkčního centra, které v sobě zahrnuje kromě obchodních prostorů, tj. dvoupodlažní hypermarket, obchodní pasáž s butiky, multikino, univerzální administrativní plochy také komplex podzemních parkovacích míst (cca 800 -850 stání).

 

Bytový komplex Milíčovský Háj

foto-milicky-haj

Detekční systém DEGA se stal standardem v oblasti detekce plynů pro soubor bytových domů MILÍČOVSKÝ HÁJ. V roce 2011/12 bylo instalováno více než 40 komplexních systémů detekce oxidu uhelnatého (CO) v podzemních garážích.




©2012 DEGA CZ s.r.o.,Malešická 2850/22c, 130 00 Praha 3, Česká republika, IČ: 279 02 943, DIČ: CZ 279 02 943
Všechna práva vyhrazena. Pravidla a užívání www.dega.cz